Kamienny dywan powstaje poprzez staranne wymieszanie kruszywa z odpowiednią żywicą, a następnie nakładane ręcznie na odpowiednio przygotowane podłoże w celu uzyskania gładkiej powierzchni. Każdy kamyk może mieć inny kształt i kolor, a pokrycie ich żywicą nie tylko utrzymuje je razem, ale także chroni.
Kruszywo miesza się na miejscu, jest to zimna mieszanka w odpowiednich proporcjach żywicy do kruszywa. Grubość montażu żywicy zależy od frakcji użytego kamyka, średnio wynosi 6 mm-16 mm dla ruchu pieszego i 20 mm dla pojazdów osobowych.
Przepuszczalność – co to jest i dlaczego jest ważne? Przepuszczalność odnosi się do prędkości przepływu płynu przez porowaty materiał. W przypadku kamiennych dywanów oznacza to ograniczone ryzyko kałuż podczas deszczu, gdy woda odpływa. Ta funkcja jest szczególnie korzystna dla tych, którzy rozważają rozwiązania z żywicy poliuretanowej dla tarasów, ścieżek ogrodowych i basenów.
Charakterystyka:
– Trwały, łatwy w czyszczeniu, dekoracyjny, porowaty, antypoślizgowy, odporny na niskie, jak i wysokie temperatury, odporny na działanie promieni UV
Zastosowanie:
– Tarasy, balkony, schody, ścieżki, podjazdy, garaże, baseny
Unikanie typowych problemów:
– utrata koloru – nieodpowiednia żywica, zalecamy żywicę poliuretanową alifatyczną, która jest odporna na działanie promieni słonecznych.
– wykruszanie się powierzchni, utrata kruszywa – nieodpowiednio wymieszane kruszywo, za małe wartości żywicy do kruszywa, za niska temperatura montażu
– chmurzenie, jasne plamy – nieodpowiednia żywica, za duża wilgotność
– pękanie warstwy żywicznej – nieodpowiednia podbudowa, odbite pęknięcia z warstwy bazowej (beton)
Przykładowy proces montażu kamiennego dywanu na balkon
Przygotowanie podłoża poprzez usuwanie starych powłok.
Wyprowadzenie spadków
Montaż profili okapowych
Aplikacja hydroizolacji poliuretanowej
Instalacja mieszanki kruszywa i żywicy poliuretanowej na odpowiednią grubość
Możemy wykonać indiwidualny projekt z unikalnym wzorem lub swoim logo mieszając przez siebie wybrane kolory.