z napisem

Kamienny dywan powstaje poprzez staranne wymieszanie kruszywa z odpowiednią żywicą, a następnie nakładane ręcznie na odpowiednio przygotowane podłoże w celu uzyskania gładkiej powierzchni.   Każdy kamyk może mieć inny kształt i kolor, a pokrycie ich żywicą nie tylko utrzymuje je razem, ale także chroni.

Kruszywo miesza się na miejscu, jest to zimna mieszanka w odpowiednich proporcjach żywicy do kruszywa.  Grubość montażu żywicy zależy od frakcji użytego kamyka, średnio wynosi 6 mm-16 mm dla ruchu pieszego i 20 mm dla pojazdów osobowych.

Przepuszczalność – co to jest i dlaczego jest ważne? Przepuszczalność odnosi się do prędkości przepływu płynu przez porowaty materiał. W przypadku kamiennych dywanów oznacza to ograniczone ryzyko kałuż podczas deszczu, gdy woda odpływa. Ta funkcja jest szczególnie korzystna dla tych, którzy rozważają rozwiązania z żywicy poliuretanowej dla tarasów, ścieżek ogrodowych i basenów.

Charakterystyka:

– Trwały, łatwy w czyszczeniu, dekoracyjny, porowaty, antypoślizgowy, odporny na niskie, jak i wysokie temperatury, odporny na działanie promieni UV

Zastosowanie:

– Tarasy, balkony, schody, ścieżki, podjazdy, garaże, baseny

Unikanie typowych problemów:

– utrata koloru – nieodpowiednia żywica, zalecamy żywicę poliuretanową alifatyczną, która jest odporna na działanie promieni słonecznych.

– wykruszanie się powierzchni, utrata kruszywa – nieodpowiednio wymieszane kruszywo, za małe wartości żywicy do kruszywa, za niska temperatura montażu

– chmurzenie, jasne plamy – nieodpowiednia żywica, za duża wilgotność

– pękanie warstwy żywicznej – nieodpowiednia podbudowa, odbite pęknięcia z warstwy bazowej (beton)

Przykładowy proces montażu kamiennego dywanu na balkon

  1. Przygotowanie podłoża poprzez usuwanie starych powłok. 

  2. Wyprowadzenie spadków

  3. Montaż profili okapowych

  4. Aplikacja hydroizolacji poliuretanowej

  5. Instalacja mieszanki kruszywa i żywicy poliuretanowej na odpowiednią grubość

Możemy wykonać indiwidualny projekt z unikalnym wzorem lub swoim logo mieszając przez siebie wybrane kolory.

 

Kamienny dywan – Standardowe kolory