Nasze posadzki kwarcowe są mniejszym, bardziej zwartym kruszywem, które zapewnia gładszą powierzchnię. Zalecamy, aby produkt był wypełniony specjalnym żelem, gdy jest stosowany do wnętrz. Obejmuje to wypełnienie bardzo małych porów istniejących na powierzchni czystą zaprawą, co sprawia, że powierzchnia jest nieporowata i łatwa w utrzymaniu. Dywan kwarcowy składa się z kruszywa, kwarcu barwionego lub naturalnego, w połączeniu z mocną żywicą epoksydową, aby zapewnić trwałość powierzchni. Ze względu na rozmiar agregatu można go kłaść na grubość 6mm.

Kruszywa 

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów kruszyw naturalnych i barwionych. Każde kruszywo ma swoje unikalne właściwości, takie jak twardość, odporność na poślizg, wartość ścieralności itp. Kruszywo barwione jest barwione różnymi pigmentami organicznymi lub nieorganicznymi oraz poddawane obróbce cieplnej i pokrywane systemem epoksydowym lub poliuretanowym.       W zależności od wybranych pigmentów i żywic kwarc będzie mniej lub bardziej wrażliwy na promieniowanie UV. W przypadku zastosowań narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV zalecamy stosowanie systemu poliuretanowego.

Charakterystyka:

– nie porowaty, łatwy w utrzymaniu, wytrzymały, odporny na zadrapania, doskonały do podłogowego ogrzewania, około 50 różnych kolorów.

Zastosowanie;

– posadzki, ściany, kuchnie, pokoje, schody, salony samochodowe, biura, baseny

Kwarcowy dywan - Przykładowe kolory