Nawierzchnia bezpieczna jest to mieszanką granulek gumy o wielkości ziaren 1-4 mm połączonych z jednoskładnikowym spoiwem poliuretanowym i wykładanych ręcznie na odpowiednią grubość. Najczęściej stosuje się ją na placach zabaw, parkach wodnych czy basenach.  Podobnie jak, w przypadku naszych wszystkich produktów, dostępnych jest wiele kolorów, które można łączyć ze sobą, tworząc nieskończoną liczbę schematów kolorystycznych. 

Wykorzystujemy wybór spoiw poliuretanowych alifatycznych i tańszych aromatycznych. 

Występują dwie klasy spoiw poliuretanowych;

  • Spoiwa Alifatyczne to spoiwa nie żółknące, odporne na promieniowanie UV, które znacznie zmniejszają żółknięcie kolorów. Jest to klasa izocyjanianów stosowana w produkcji powłok odpornych na światło, droższa od…
  • Spoiwa aromatyczne, powszechnie stosowane przy budowie placów zabaw, ale powodują blaknięcie kolorów w świetle UV, ponieważ jest to klasa izocyjanianów wrażliwa na utlenianie i podatna na degradację w bezpośrednim świetle słonecznym.

Charakterystyka

– miękki, porowaty, absorbujący uderzenia, antypoślizgowy

Zastosowanie:

– place zabaw, parki wodne, baseny

Wysokość upadku

Wymagana grubość nawierzchni bezpiecznej jest obliczana zgodnie z krytyczną wysokością upadku HIC ( Head Injury Criterion) dla dowolnego  stałego sprzętu do zabawy. Jest to wysokość z której powierzchnia pochłonie wpływ upadku dziecka. 

Montowane w systemie dwuwarstwowym elastyczne nawierzchnie wylewane znajduja zastosowane na placach zabaw. Dolna warstwa wykonana z granulatu SBR nadaje powierzchni właściwości amortyzujących, natomiast warstwa wykończeniowa nadaje nawierchni właściwości użytkowych – posiada wysoką odporność na rozciąganie i ścieranie. 

 

Plac zabaw, nawierzchnia bezpieczna

Schemat Podbudowy dla nawierzchni bezpiecznej

Nawierzchnie Bezpieczne - Podstawowe Kolory

mix kolorów